CORPUS DELICTI NIRRETERRIT - MÁŘÍ


pohlaví fena
barva trikolorní
datum narození 24.12.2004
tetovací číslo 72
ch.st. Nirreterrit, Česká republika
chovatelka Zuzana Šusterová, Praha
majitelka Magda Boháčová, Liberec
bonitace výborná, chovná
výška 54 cm
CEA/PRA prostý všech očních vad (17.2.2005)
DNA genotyp Carrier
výstavní úspěchy Klub šampion CZ, 4x CAC, 1x r.CACIB, 1x r. CAC, 2x Krajský vítěz
ZBKLK od 27.3.2010 členy Záchranné brigády kynologů Libereckého kraje
stopařské zkoušky FPr1, FPr2
agility LA1
pracovní zkoušky ZZO, ZOP, ZPU-1, ZM
vrh G Nirreterrit 19.3.2010 matka vrhu G Nirreterrit (2 psi, 5 fen)
Coursingová licence 19.3.2011


Každý by si měl splnit svá přání. Pokud jsou reálná je to mnohem lehčí a snazší.
Moje přání bylo pořídit si psa. Svého psa.

Jako malá holka na základní škole jsem se přihlásila do kynologického kroužku, ovšem zádrhel byl v tom, že jsem neměla psa.

Někdy v roce 2002 jsem pátrala, jakého psa si pořídit, a dostalo se mi informace, že snad kolie patří mezi ty inteligentní a nekonfliktní plemena. V encyklopedii jsem narazila na plemeno, které mi bylo absolutně neznámé. Navštívila jsem knihovnu, zapůjčila literaturu a zkoušela do vyhledávače na internetu zadat KRÁTKOSRSTÁ KOLIE.
Našla jsem pouze dva kontakty :
Ch. s. Nirreterrit
Ch. s. Krásná Louka

Byla jsem nadšená !!!!

Kontaktovala jsem obě chovatelky a domluvila možnosti, kde bychom mohli osobně kraťandy vidět ………………………………………….. učarovala nás Beeba ( Born to Dream Alkami ).
Barvou ( blue-merle ), povahou, přítulností …….. prostě vším. V té době byla čerstvou matkou B vrhu.

Přišlo dlouhé čekání ………………..

Svého štěňátka jsem se dočkala 24.12.2004, na Vánoce !

Sama jsem měla jen pramálo požadavků : fenku a HLAVNĚ modrou …………
Štěňátka jsem navštěvovala pravidelně a byť jsem toužila po blue-merle tak jsem odjížděla nakonec s trikolorou v náručí.

S odstupem času se usmívám jak málo zkušeností a znalostí jsem tehdy měla. Zuzka ze mě musela být opravdu nadšená ! V dotazníku, který jsem vyplňovala, jsem do kolonky za jakým účelem si pořizuji psa napsala – společník.

Dostala jméno Máří.

Máří byla jako štěně opatrná a pečlivě vážila své podnikání.
Dnes už je to fena, která má výraznou chuť do práce byť jistá opatrnost zůstala. Je připravená podnikat cokoliv co má společného s míčkem, přetahováním, skákáním.

Začaly jsme spolu chodit na cvičák, kde jsme ve skupinách trénovaly poslušnost a učily se od zkušenějších. V krátké době jsme se od skupiny oddělily a zvolily svoje rychlejší tempo a svůj vlastní styl výcviku.
Přišly na řadu stopy, začátky v obraně.

Dnes patří u Marjánky obrana do položky oblíbené a na stopy se velice těší, což dává najevo hlasitým kňučením.

Máří je velice snadno ovladatelná ve městě a jako správná ženská nemá problémy, aby svoji paničku následovala při toulkách po obchodech, kdy vydrží čekat i dlouhé minuty v koutku obchodu. Taktéž zvládá trávit dlouhý čas na tenisových či volejbalových kurtech a čekat na svoji příležitost, kdy se povelem Volno bude moci zapojit do hry.
Sama osobně má velmi kladný vztah k agility a dokáže mě pořádně vyškolit a rozveselit. Bohužel ten pomalý element na place jsem já, nikoliv Má. Trenérka si pochvaluje její rychlost a dynamiku, já jsem občas opačného názoru

Snad jen vrásky mi přibyly díky její absolutní nepotřebě žrát což v praxi znamená, že granule, maso a piškoty by se mohly vyměnit za míček nebo figuranta. Prostě máme doma atletku.


Jinak Marjána má velice silný cit pro svoji smečku. Z toho pramení její nemazlení se s cizími lidmi a občasná nekontaktnost vůči ostatním. Ráda si pro pohlazení k lidem dojde, v obráceném sledu se může stát, že se jí lidi nezavděčí. Není prodejná a s cizí osobou nikam dobrovolně neodejde. Z její závislosti se dá ovšem i těžit, a to zejména v plavání, kdy sama tento sport nevyhledává, ovšem v případě, že se panička vzdaluje na její vkus až příliš daleko, vrhá se z břehu a plave, kam je libo.

Naši přátelé mají Máří velmi rádi a berou ji jako samozřejmost ať už se vyráží k vodě surfovat nebo na pivo, na kola, na běžky či jiný dámský nebo pánský výlet.

Je mi naprosto jasné, že kdyby Máří měla profi vedení, já bohužel patřím pořád do skupiny kynologických elévů, měla by výborné výsledky, ať už ve sportovní kynologii nebo v agility…………………. I když já mám plánů taky hodně

Máří je osobnost a rozhodnutí, pořídit si krátkosrstou kolii, beru dnes jako za jedno z nejlepších !

<< >>

This is alternative content.

Webdesign by Ondřej Havle | Datum spuštění: 11. 7. 2007 | Poslední aktualizace: 20.03.2018 09:29