Září 2008, Francie

Neobyčejný výlet
 

F R A N C I E

27.9.2008 – 2.10.2008

  Odjížděli jsme za Milanem brzo ráno v sobotu z Plzně. Cesta byla dlouhá a velkou časovou ztrátu jsme nabrali ještě cestou přes Paříž. Celkově jsme ujeli 3500km. Do Le Mans jsme dorazili někdy po půlnoci, našli ubytování a usnuli, jako když nás do vody hodí.Druhý den dopoledne jsme plnou parou vyjeli za Mélanií, Rafaelem, Zoltánem, ale hlavně za Milanem. Byla jsem nedočkavá a zároveň plna očekávání jak celý den proběhne.

Přivítání bylo více než vřelé. O vřelosti svědčí i fakt, že jsme zůstali u Mélanie skoro 5 hodin.
 

Milan – už z dálky jsem ho slyšela. Jak se dobývá přes branku a kňučí, jak moc potřebuje pozdravit návštěvu a jak velice ho zajímá to „voňavé“ trikolórní stvoření co přijelo taky.
 

Společné setkání Milana a Máří proběhlo nad očekávání dobře. Velké honičky po zahradě, prostě namlouvání v tom nejlepším slova smyslu.
 

Milan se projevoval jako velice temperamentní a neúnavný aportér. Pokaždé, když jsem se chtěla věnovat něčemu jinému, třeba pití vína, vrazil mi čumákem do lokte s  hračkou v tlamě a v očích bylo čitelně napsáno – ještě tuhle hračku mi hoď a nebo se nejlépe o ní budeme spolu přetahovat.

  

„Krycí“ návštěvy jsme absolvovali dvě. V neděli a v úterý.

  

Nemohu si odpustit, že jsem musela povinně odpovědět na otázku ČÍM JE LE MANS ZAJÍMAVÁ. Nevěděla jsem. Chyba! Luba mě odvezl do muzea a na auto-okruh, abych si jednou pro vždy zapamatovala, že v Le Mans se jezdí velice známé 24hodin. trvající závody, kdy se střídají dva jezdci na auto. Uf. Naštěstí jsem do muzea nemusela, popíjela jsem kávu, četla si a čekala na Lubika, který asi po hodině přišel rozzářen a vítězoslavně mi ukazovat x fotografií, které pořídil. Zajímavé fotografie, samozřejmě. Pak následovala prohlídka samotného okruhu, opět jsem se neúčastnila. S Máří jsme vyčkávaly až se Luba pokochá. Prostě rozdíl mezi mužem a ženou, i když mohu nějakým ženám křivdit. Pro mě ale zůstávají auta „jenom“ auta, dopravní prostředek.

   

Ve středu po snídani jsme opustili Le Mans a vyjeli směr Bretaň, k moři.
 Navštívili jsme města ST-MALOLE-MONT-ST-MICHAL.

Pobyt u moře byl nádherný, i když podzimní počasí o sobě dávalo vědět a občasné přeháňky nás nutili zkrátit naplánované výlety.
  

Francie nás nadchla. Krásný a ochotný lidi, výborná móda, všude čisto, vynikající bagety, káva, víno, nádherný a divoký moře (moře surfařů)…………. jen se jim nechce mluvit anglicky.

Rádi se vrátíme. Minimálně je potřeba navštívit Paříž.

  

Milan a Máří – tak na výsledek si počkáme minimálně ještě dva týdny.
    

F O T O G A L E R I E


MÁŘÍ A MILAN


This is alternative content.

Webdesign by Ondřej Havle | Datum spuštění: 11. 7. 2007 | Poslední aktualizace: 20.03.2018 09:29