Leden 2008, Trenčín, Slovensko

Trenčín, Slovensko
 

25.1. – 27.1.2008

   

Pojedeme do Trenčína.
 

Vyrazíme na prodloužený víkend.
 

Spojíme příjemné s užitečným. Vyrazíme vstříc Slovensku a podnikneme výlety do okolí Trenčína, a při té příležitosti přihlásíme Máří na mezinárodní výstavu psů. Vždyť tolik lidí nám říkalo, že Trenčín rozhodně za návštěvu stojí.
  

Plány byly, ale skutečnost byla nakonec úplně jiná. Týden před naším odjezdem Luba onemocněl. Vysoké horečky nechtěly ustoupit a mně začalo být jasné, že společný víkend buď zrušíme  nebo …………… nebo pojede někdo jiný se mnou, jelikož výstava byla již zaplacená.
   

Vomajda se nabídla jakožto společník, navigátor, DJ, fotograf, svačinářka a hlavně parťák a tak v pátek odpoledne padnul výstřel a my vyjely. Cesta byla více než krkolomná a náročná. Dlouhých 6 hodin jízdy do Uherského Brodu, kde jsme měly již domluvené ubytování, aby jsme následující den pokračovaly směr Slovensko, do naší cílové destinace Trenčín.
  

Odpoledne, po výstavě jsem vyrazily do města s plánem vyšlápnout na hrad. Bohužel Máří dostala zákaz se podívat na místní hradby (paní pokladní byla neoblomná) a tak následoval sestup do města, oběd a rozhodnutí, co s načatým dnem.
  

Jelikož předpověď počasí nebyla nikterak příznivá, rozhodly jsme se, že se přiblížíme blíže k domovu. Nakonec jsme cestu natáhly až do Liberce. Cesta zpátky utíkala rychleji, možná i díky naší hře, kterou jsme vyhlásily.
 

Hra měla název CO O MNĚ VÍŠ? 
 Ani jsem netušila jak moc nás bude bavit a jak se obě pobavíme.

Byť naše přátelství trvá již dlouhé roky, tak vzpomenout si třeba na jméno Vomajdinýho tatínka nebo přesně sesynchronizovat školy, které jsme vystudovaly a kde, napasovat vše ještě do správných let – to bylo někdy na každou z nás až přespříliš.
  

Jsem ráda, že jsme vyjely.
 

Snad už jen proto, že já sama sobě dokázala, že moje dopravní nehoda, která byla vždycky po dlouhé roky mým psychickým blokem v řízení a nepřítelem, je tatam a já už si opět věřím. Verunko, už je to OK, hlásím, i když mně to trvalo dost dlouho, přiznávám.


>>

This is alternative content.

Webdesign by Ondřej Havle | Datum spuštění: 11. 7. 2007 | Poslední aktualizace: 20.03.2018 09:29