27.6 - 29.6.2008 StarDance Újezd 2008

Dopitná aneb STARDANCE v Újezdě   

Když Marek přišel poprvé s nápadem uspořádat v rámci jejich opožděné oslavy svatby akci zvanou STARDANCE, každý se smál a kroutil hlavou, že to je až příliš troufalé.
 

Nakonec se těch troufalců našlo hned několik. Možná to někdo bral jako výzvu, možná někdo nechtěl trhat partu, možná to někdo bral jako recesi. Nevím do jaké skupiny jsme s spadli my s Lubikem, každopádně jsme při posledním hlasování zvedli ruku a řekli si „JDEME do toho“.
 

Domluvili jsme si lektorku tance, v Liberci známý pár, manželé Koškovi, a chodili na hodiny tance. V první lekcích jsem měla pocit, že nám snad nikdy nešlo nic hůř, že kdybychom si měli říci, že na základě souhry v tanci spolu budeme nebo nebudeme žít, už bychom dávno spolu NEbyli. Šlo nám to přímo příšerně. Luba musel cítit pocit marnosti neb jeho nohy ne a ne poslechnout. Sám osobně si ale myslel, že to zvládne!
 

Nutno podotknout, že hodiny tance navštěvovalo hned několik párů : FÍKOVI, KOBOSILOVI, DVOŘÁKOVI, KOŠÁRNOVI a MY. BURSOVI chodili na soukromé hodiny do Jablonce nad Nisou, k mladičkému tanečnímu páru Matějovi a Sisi (15let).
  

Luba hned na začátku kursu dostal přezdívku Forest. Jeho dupání a poskakování na místě spíš připomínat tanec sešroubovaného člověka než kultivovaný projev dospělého muže. Taky od toho byl odvozen ten pokřik:“ Foreste, povol šrouby!“
 

Vbrzku jsme zjistili, že hodiny tance u Košků nám nestačí a tak jsme tančili i ve volných chvílích doma (chudák paní Vašková bydlící pod námi)  a pak hlavně u Vomajdy, která nám pomáhala i vytvořit něco jako choreografii.

  

Nastal den Dé!
 

Losovalo se pořadí kdo zatančí jako první. Losovaly děti, aby vše bylo spravedlivé. Za nás losovala Kája Dvořáková a číslo, které bylo uvedeno na lístku bylo 5, předposlední. Pořád lepší než první!
  

Nutno ještě zmínit, že během celého víkendu, kdy se sjížděli hosté jsme dostávali informace – naši z Kolína taky přijedou, moje kolegyně z práce přijede taky se podívat, starosta Újezda si tuto show nenechá ujít, babička i děda přijedou, naši sousedi dorazí ………. No měla jsem jednu chvíli pocit, že jsme se asi všichni zbláznili. Nakonec nás tam bylo něco kolem 60-ti.

Celou akci uváděli naši velcí přátelé Petr Mančal a Reny Laňková jako Marek a Tereza ze skutečného STARDANCE. Šlo jim to přímo znamenitě ! Profíci.
  

Pořadí a vybraný tanec tanečních párů:


1. FÍKOVI - POLKA

2. DVOŘÁKOVI - PASO DOBLE

3. BURSOVI - TANGO

4. KOBOSILOVI - ČA-ČA

5. MY S LUBIKEM (KOUTNÍKOVI) - JIVE

6. KOŠKOVI - ČA-ČA   

Porota:

1. ZBYŠEK

2. PEŤA

3. LIBUŠKA    

Celý taneční příspěvek trval v rozmezí od 1 minuty do max. 2,30 min.
 

Náš taneční pár šel zlatou střední cestou a tak čas 1:24 byl zcela optimální.
 

Největší legrace byla, když jsme nervózní nastupovali na parket a Luba povídá:“ Manko, říkej mi!“ to znamenalo, abych mu před každou taneční figurou říkala co teď budeme tančit. Skutečnost, že za každé normální situace vede v tanci muž, ale u nás je to přesně naopak, mě rozesmála …………
  

Všem se tanec strašně povedl. I když někdo na pikosekundu zapomněl kroky tak to v těch horkých letních rytmech nebylo vidět.
  

Myslím, že se všichni královsky bavili a každý bude mít na co vzpomínat. Někdo dokonce pokračuje v hodinách tance na podzim. Neuvěřitelné.
  

To my si s Lubikem radši každý půjdeme po svém. Luba nazuje kopačky, já si nasadím kynologickou vestu a společně se potkáme leda tak na beach volejbale, na kole nebo na antuce s tenisovou raketou v ruce, ale na tanečním parketu? To už asi neklapne.
  

Děkuji všem přátelům, že přijali pozvání a dorazili do Svijanského Újezda. Samozřejmě akce nebyla jen o tanci, ale o volejbale, tenisu, frisbee, pivu, hovězím guláši, rožněném prasátku, svijanské jedenáctce a v neposlední řadě dětech.
 

Akce se nad očekávání neskutečně vydařila. Letní dny jak vystřižené.

  

Ještě je třeba zmínit příhodu, kdy místní blázen SUMINA se nad ránem nenápadně přikradla do hlavního stanu, vzala foťák co ležel na stole, dala pusu Šamotovi a jak potichu přišla tak zase odešla. Druhý den se foťák urputně hledal, a jelikož Šamot líčil zážitek se žábou a polibkem, tak nás napadlo, že Sumina musí být ten lapka. Foťák se nakonec vrátil majitelům (Jole a Košárnovi) a ještě jako bonus jsme na kartě objevili fotografie, kde se Sumina sama vyfotila a taky svoji domácnost. To si nikdo nemůžete nechat ujít. Každá vesnice má svého blázna, my máme Janu Sumkovou alias Suminu.

  

Heslo kluků : HLAVNĚ TO NEZKAZIT HOLKÁM

   

Na své si přišla i naše Marjánka neb s Mančalákama přijela i její milovaná sestřička Terra. A tak zatím co my tančili, holky si „tančily“ na louce zase ve svém rytmu. Pravda, trochu rychlejším než my.

   

F O T O G A L E R I E


  Videa z tanců budou v brzku následovat (jen pro otrlé)


STARDANCE ÚJEZD 2008


This is alternative content.

Webdesign by Ondřej Havle | Datum spuštění: 11. 7. 2007 | Poslední aktualizace: 20.03.2018 09:29