4. - 6.7.2014, Martínkovice

MARTÍNKOVICE, okres Náchod

4.-6.7. 2014

 

Na první červencový víkend jsme s Haničkou Matějkovou (Lerbynn.cz) naplánovaly víkend do oblasti Broumovska – Martínkovic, s hlavním cílem vyzkoušet, zda náš chráněnec Rigo (Alertness Dexterity) potvrdí své zapálení do pastevectví.

Vyrazili jsme ve složení já, Hany, Máří (Corpus delicti Nirreterrit), Gita (Granule Nirreterrit) a Rigoslav (Alertness Dexterity). Cesta trvale déle než déle (5 hodin z Prahy) a my tak ve večerních hodinách dorazili do Martínkovic, do obsazeného penzionu (byť rezervovaného telefonicky předem) U Dyntarů.

http://penzionudyntaru.ic.cz/

To se prostě může stát jen nám, smály jsme se…………..

Upocené, upachtěné, psi s jazykem na vestě, jsme se viděly jak běháme večer po obci (celkem do kopce) a hledáme spaní pro 2+3. To, že lidi vesměs mají s ubytováním vícero psů než jednoho problém, je vcelku častá věc.

Naštěstí jsme se domluvili s majiteli, gentleman ubytovaný v našem pokoji si šel lehnout pod kulečník na půdu, a my následně všichni, i se psy, vyrazili polní cestou na Chatu pod korunou, kde jsme strávili zbytek večera.

Penzion to byl babičkovský – duchny, kdy nejde se pod tíhou peřiny ani otočit, krásná zahrada, z části zarostlá, péče Dyntarů………výborný.

V sobotu nás čekal dlouhý den na Ekofarmě Kamenná brána, v majetku Ivany Horský (majitelka ch.st. Flying Ear), kdy jsme se zájmem s Haničkou sledovaly práci pasteveckých psů již zkušených a otrkaných.

Rigův čas přišel s odpolednem. Pod dozorem rozhodčí Petry Čapkové tak Rigo složil úspěšně zkoušku ZVOP. Nutno říci, že jeho chuť je výrazná a činnost překotná. Padnul by chtíčem a ono udržet takového psa v košáru na vodítku nebylo nic pro „paničky“. Horko bylo ten víkend k zalknutí a ani To Rigovu potřebu pást nikterak nepoznamenalo.

V sobotu odpoledne a v neděli jsme pak objevovali krásy skal, místních putik a přilehlého rybníku.

Za to nechtěné koupání se Rigovi omlouvám, ale nebyla jiná šance jak psa přimět, aby se osvěžil a předešel tak přehřátí. Styl jeho plavání je k popukání.

Marjánka byla skvělá, držela tempo výletů, byť vím, že to je občas pro ni náročné. Tolerovala výstupy mladších a sama občas podněcovala ke hře.

A Gitka? Ta nemá záklopku! Maratón, maratón a maratón a stejně vás na konci vyštěká, že chce hodit balónek. Už souhlasím s Haničkou, že jsme ji tenkrát při poporodní podpoře, kdy její život byl ohrožen, kousek toho mozečku vysály.

A ano, Dupinka s námi nebyla. Ta odpočívala doma a jistě byla ráda, že má na chvíli klid.

 
Alertness Dexterity

This is alternative content.

Webdesign by Ondřej Havle | Datum spuštění: 11. 7. 2007 | Poslední aktualizace: 20.03.2018 09:29