13. - 15.1.2012, Pec pod Sněžkou

Po roce opět v Peci. I měsíc souhlasí, jen rok se posunul.

V sestavě velmi podobné:

Hanička, Martin + Dupinožka a Gita

Reny, Jiří + Pepe

Petr

Přijeli jsme tentokrát relativně brzo s pátečním odpolednem. Chalupa už byla krásně vytopená a posádka objektu spící nebo spíš lehce se budící. Vyházet parkovací místo, nanosit tašky úzkou pěšinkou, otočit se skoro jen na podpatku a jít naproti Reny a Jiřímu, kteří byli v autobuse na cestě z Prahy. Páteční večer byl ve znamení dlouhého povídání.

Sobotní brzké ráno jsme strávili společně s Hynečkem a Máří posloucháním rádia, popíjením kávy. Kolem 10am začaly křupat schody a holky a kluci, jeden po druhém, si podávali dveře se slovy dobré ráno.

Výlet byl naplánovaný do Sedla, do hospůdky na konci cesty pro pěší. Cestu jsme znali a terénu se nebáli, i když nebýt kluků a Gity (ta byla velký pomocník-zapřažená do kočáru), Hynek by se „nahoru“ asi nepodíval. Cesta byla zavátá a počasí si s námi hrálo.

Bohužel, služby na horách jsou pořád, jak to říci slušně, vo ničem! Pán, co nás obsluhoval, a co měl o sobě pocit, že JE na „svém místě“ vyvolával, zcela zbytečně, konfliktní stav. Někdy není třeba říci slova, aby jste pochopili, že obsluze vadíte. Naštvaný musí zůstat ten druhý, říkala jsem si. Heslo, co funguje.

Na cestě zpátky kluci pomáhali zapadlé rolbě, sněžilo snad i zespoda.

Z původního plánu – jít navečer bruslit, nakonec sešlo neb nebylo sil, a tudíž ani bruslařů.

Sobotní večer se hrál poker. I jsem snad chvíli vyhrávala, ale opravdu jen chvíli.

Nedělní dopoledne patřilo záchranářskému výcviku. Dupi, Máří, Pepe i Gita lítaly po lese a hledaly schované. Má byla v tranzu. Štěstí, co se značilo v očích, to je slabé slovo. I přes hluboký sníh a závěje lítala nahoru dolu. Moje fyzička je teď lehce pod bodem normálu a tak slibuji, že do jara vše zlepším. Velkým překvapením byla Gita, viděla jsem ji v tréninku poprvé. Je to vskutku blázen, který běhá a štěká, štěká a běhá. Nevím, kde se vypíná!

Víkend se povedl a tak v březnu, s jarem, vyrazíme opět.

Jak to bylo s tou Petrovou mikinou?

http://marimagdalena.rajce.idnes.cz/PEC_01_2012/

hudba víkendu:

http://www.youtube.com/watch?v=xfYO-z0ytmYThis is alternative content.

Webdesign by Ondřej Havle | Datum spuštění: 11. 7. 2007 | Poslední aktualizace: 20.03.2018 09:29