13.12. - 16.12.2007 EXPEDICE APALUCHA - Pec pod Sněžkou

E X P E D I C E      A P A L U CH A
   

Náš dlouho a pečlivě plánovaný víkend nastal.

Už od úterka jsem se snažila si dělat potřebné zásoby, balit batoh sobě i Marjánce, prostě na nic nezapomenout. Vždyť já mám s tím balením takové problémy! Leckdy se přistihnu, že si zabalím úplně zbytečné věci a naopak ty potřebné zůstanou ve skříni. Tentokrát to ale klaplo.

Ve čtvrtek jsme měli sraz v Semilákově ( Semily ) u Aničky. Luba pod vidinou volného prodlouženého víkendu trhnul rekord na trase Liberec – Semily a taktéž se těšil na ten pohled až uvidí 4 psy a 4 slečny ( jedna už mladá paní ) soukat se do jednoho společného vozidla. Ani paní Jakubů, Aničky maminka, si nenechala ujít tu podívanou.

 
 

Řidič : Hanička


Spolujezdec a navigátor + DJ : Madlen


Svačinářky, fotografky a animátorky : Anička a Reny

  

V zavazadlovém prostoru : junior Domino
 

U spolujezdce pod nohama : neskutečně skladná Máří


Na zadní sedačce : dámy Terra a Dupi

   

Cesta uběhla rychle a byli jsme na místě.

Přivítala nás nadmíru útulně vytopená a krásná chalupa Hnidáků. Při překročení prahu bylo každé z nás jasné, že začíná VvV - Víkend ve Velkém. Plán byl totiž jasný – hlavně žádný stres.

 

 
 
ČTVRTEK

Příjezd, ubytování, pečení bramborových placek, vaření bílé polívky, rozbalování dárků, klábosení a popíjení do brzkých ranních hodin.


 
PÁTEK

Spaní do pozdních dopoledních hodin, výborná snídaně.

Výlet podél Zeleného potoka na Jelení louky.

Dál už program pokračoval pouze na Jelení boudě.

Celá akce probíhala v neplánovaném duchu a tím je snad řečeno vše ……….. přišly jsme ( 3,30pm ) jako dámy, odcházely jsme ( 11pm ) jako vláčné Chytré Horákyně. Od smíchu nás bolela bránice. Snad další trefné označení našeho posezení by mohlo být – vánoční besídka.

 
 
SOBOTA

Snídaně.

Výlet podél Modrého potoka směrem do Obřího dolu, odtud stoupání do kopce směrem k chalupě Na Výsluní. Cesta měla údajně trvat 19 minut, ale v silně sněhem zavátém kopci netrvá nic 19 minut! Šlapaly jsme do vršku dobrých 50 minut, kdy už Reny začínala být dosti naštvaná a tak jsme jen čekaly kdy nadávky vystřídá dlouhé mlčení. Po občerstvení následoval sestup hlubokým sněhem do Pece, abychom se zase vracely zpátky nahoru a hledaly Reny mobilní telefon, který se rozhodla ztratit ve sněhu. Večer jsme hrály scrabble ( vítěz Madlen ), bowling ( vyhrála Hanička ), popíjely ( nebyl zvolen vítěz ).

 
 
NEDĚLE

Poslední výlet byl naplánovaný na Sosnovu farmu. Těšily jsme se, že se po hodině náročného stoupání odměníme občerstvením na mléčné farmě, leč bohužel se tak nestalo. V Peci se totiž všichni připravují na Vánoce a tak mají téměř všude zavřeno.

 
 

Celá naše karaťandí partička si výlety užívala na plné pecky. Většinou se dělily dvojky na sourozence ( tj. Déčáci, Céčáci ). Věčné okusování hlav a nohou nebo honění či číhání jeden na druhého…………….. to věčné vyluzování nedefinovatelných zvuků. ………………

Tak tyto činnosti byly na denním pořádku.


 

Cesta domů byla příjemné, leč pro naši řidičku Haničku asi dosti náročná.


 

Vzkaz pro holky :

Holky, neskutečně jsem se nasmála a pokud hodláte pokračovat v takovém tempu tak nevim, nevim ……. bude na zvážení, zda neomezíme naše plánované akce.“

Jo a jinak moje mami má pravdu, měla už bych být víc doma než pořád někde trajdat, třeba zkusit batikovat nebo plést !!


>>

This is alternative content.

Webdesign by Ondřej Havle | Datum spuštění: 11. 7. 2007 | Poslední aktualizace: 20.03.2018 09:29