4. - 6.12.2009 Vánoční víkend, Pec pod Sněžkou

 

Sestava:

Reny, Jiří + TERUŠÁK

Hanička, Martin + DUPI

a my s MÁŘÍ

 

Tentokrát jsme se domluvili, že pojedeme do Pece oslavit předčasně Vánoce a taky si tam počkáme na sníh.

V sobotu pozdě večer nebo v neděli ráno …………….. se začalo z nebe lehce „sypat“, ale když jsme se probudili, po sněhu ani památky jen mrholilo a bylo nevlídno.

 

Na chalupu jsme dorazili již v pátek. Naše liberecká posádka ověnčená jídlem a pražská a jinočanská (na tom si Matějíčci DOSTI zakládají) zase měla zajistit dodržování pitného režimu. Ani jednu z věcí jsme neměli v plánu nedodržet a tak to chvílemi na chalupě vypadalo jako na pokraji Paříže v roce 1973, kde se natáčel film VELKÁ ŽRANICE.

 

 

Páteční večer, ostatně jako i sobotní, byl velmi společenský. Klábosili jsme a popíjeli, hráli společenské hry a dost se nasmáli.

V sobotu dopoledne byl naplánovaný výlet-hřebenovka, ale jelikož počasí na vrcholcích bylo nevlídné, byli jsme nuceni výlet zkrátit, sejít do Pece a tím ušetřit naše nohy a zdraví. Po příchodu na chalupu to někdo z nás „zalomil“ a někdo se vrhnul na malování na sklo (Reny, Jiří a já neb my budeme spát až v důchodu, teď je času ještě dost).

 

MALOVÁNÍ NA SKLO (sobota):

Reny přivezla čisté skleničky, krásné odstíny poměrně velké škály barev, spoustu druhů štětců a úkol byl prosty – VYMALUJ SI SVOJI SKLENIČKU. Řekla bych, že nám to docela šlo. Někdo si málem ukousl jazyk, to když se strašně snažil, někdo si málem vykoukal oči, to když na to sklo brejlil a někdo nemohl zastavit ruku jak se mu třásla při pomyšlení, že se musí soustředit a drobným štětcem přesně malovat na oblou plochu. Výsledek stál za to.

 

VÝROBA VÁNOČNÍCH SVÍCNŮ (neděle):

Přivezla jsem jablíčka, pomeranče, svíčky, voňavý hřebíček, želé obalené v cukru, rozinky a zkoušeli jsme vyrobit VÁNOČNÍ SVÍCNY. Vrátili jsme se do éry školních družin a období základních škol, kdy si pamatuji, že jsem podobné věci dělali.

 

neděli byl v plánu výlet, ale jak už bylo řečeno, počasí nám nepřálo a tak jsme jako první opustili chalupu, abychom pozdravili ještě maminu v Újezdě a Luba stihl svůj pravidelný fotbal (taková já jsem tolerantní – a proč bych vlastně neměla být?). Hanička večer psala, že z původního plánu, zůstat do pondělí, taky sešlo a vrátili se poklidně i oni s nedělním večerem do Prahy.

 

 

POSTŘEHY:

  • Hany mi dělá radost, když chodí na akupunkturu
  • Helenko, Tvoje dcera umí spát do 12 hodin !!!!
  • ACTIVITY vyhrála dvojice Reny a Jiří
  • Jiří je výborný taktik v kostkách, palec nahoru
  • Martin s Haničkou už spolu chodí od základní školy, ale říkají, že až od střední
  • Luba neumí předvést TRPASLÍKA
  • Stála jsem poměrně dlouho u plotny – ještě že pro lidi, co mám ráda, to dělám s radostí
  • Psí holky byly opět ve svém živlu

 

 

 

FOTOGALERIE

 

 

 

 

HUDBA VÍKENDU

 

 

 

 

 


TEPLO CHALUPY

This is alternative content.

Webdesign by Ondřej Havle | Datum spuštění: 11. 7. 2007 | Poslední aktualizace: 20.03.2018 09:29