27. - 29.11.2009, Holčičí víkend, Kryštofovo Údolí

Holčičí nebo kočičí víkend?

Kachní nebo husí víkend?

Adventní víkend?

To je celkem fuk, důležitý je, že to byl VÍKEND v Kryštofově Údolí. A ne ledajaký.

 

Jak se stalo již tradicí, naše skupinka se prostě MUSÍ občas vidět a tentokrát byl v kalendáři zaškrtnutý víkend 27. – 29.11.2009.

 

Ubytování - U UHLÍŘŮ

Cestování – vlakem

Sestava – Reny + Terra, Hanička + Dupi, Anička + Domíno a my s Máří

 

 

V pátek vše klapalo dle plánu. Holky přijely na čas, Anička dokonce s předstihem, a já, kdybych nebyla pomalá a netrvalo mi tak dlouho vymyslet co přesně budu na víkend potřebovat, mohla jsem být dokonce první. Leč nebyla.

Přivítání, několik organizačních věcí na začátek (každá si děláme co chceme), vlakové nádraží je támhletím směrem a honem neb musíme stihnout ještě „jedno malé“ na nádraží. Nálada byla výborná a v tomto duchu pokračoval i celý víkend. Nic překvapivého.

Na nádraží jsem se původně chtěla jít zeptat do lokálu zda jim nevadí naši psi, ale aniž jsem cokoliv vyslovila tak pán (prý TAKY kynolog) už na nás od zaplivaného baru mával a křičel: „Co to bude, kočky?!“. Já mám od jisté doby pro nádražní restaurace velkou slabost !! Bohužel naše návštěva místního hostince byla velmi krátká, o to víc ale intenzivní. Takže malé pivko, několik nuceně poslechnutých pivních rokenrolů z místního jukeboxu, fotku se šéfem (to byl jeho nápad!) a prcháme ………………. Prchly jsme do vlaku, přetopeného, zase! Pan průvodčí byl milej chlápek. Měl podezření, že jedeme do Kryštofáče na výstavu. Do Kryštofáče na výstavu? My měly důležitější poslání.

Páteční večer jsme se usadily v Hostinci U Kryštofa. Přijela za námi i na chvilku Dagmar. Večer krásně plynul a tak není divu, že jsme se omylem (jak říká moje kolegyně Terezka z práce) ovínily.

 

Ráno se dlouho spalo, dlouho snídalo (v Kryštofově Údolí se k snídani ZÁSADNĚ podává kachna s knedlíkem a se zelím + pivo jako desert), pak se hromadně vyrazilo na výlet směr Buk republiky a po vrstevnici zpět do Údolí (cca 12km). Počasí bylo překrásný. Svítilo sluníčko a na cestě jsme skoro nikoho nepotkaly. Skoro. Skoro nikoho. Jen tři mega tlustý laně nebo netuším co to bylo za zvíře. Něco mezi koněm-oslem a netvorem. Lekly jsme se neskutečně. Naštěstí běžely od nás, nikoliv k nám, aby nám popřály hezkého Adventa.

 

Do vesnice se naše skupinka vrátila s pozdním odpolednem. Venku hrály koledy, všude stánky se svařákem a ty výborný koláče! Krásná atmosféra.

 

Rada starších rozhodla, že se na chvíli půjdeme natáhnout a pak vyrazíme na večeři  vstříc sobotnímu večeru.

 

Naši obranáři vychrupovali spokojeně na pokoji a my vyrazily. Původně jsme chtěly změnit lokál a navštívit taky jinou restauraci, než která nám byla známá z pátku, ale osud tomu chtěl, že jsme nakonec skončily opět ve stejné neb všude jinde bylo plno, plno lidí a stoly se prohýbaly pro tíhnou servírovaných kachen.

 

Takže večer opět U Kryštofa a udělaly jsme dobře. Hrály jsme karty, člověče nezlob se, domino, vrchcáby a dámu. Večer krásně plynul, nehledě na to, že ve vedlejší místnosti měli sraz trempíci a tak byla slyšet basa, housle, kytary …………..

Odcházely jsme RELATIVNĚ brzo, až to bylo podezřelé :)

Nakonec jsme ale „brzo“ spát nešly neb místní kluci si pro nás dojeli na skútru a pak slovo dalo slovo a my uspořádaly tzv. zahradní party. Přiznávám, byla trochu zima, ale bylo to veselé a velmi milé.

 

V neděli se dlouho spalo, pak balilo, uklízelo (majitelce jsem slíbila, že si po sobě vyluxujeme neb chápu, že se seznam penzionu, kam můžeme vyrážet, velmi tenčí neb 4 psi jsou 4 psi, to je pochopitelné), po očku sledoval Objektiv, vyrazilo na snídani (polévku) a pak směr louky, kde jsme měly pouštět draka. Počasí opět kýč. Krásné podzimní louky plné balíků slámy. Drak se nepouštěl neb soudruzi udělali někde chybu a zapomněli nám do balíčku taky přibalit důležité špejle – kopyta a tak jsme se vyhřívaly jako kočky na balících slámy, fotily a lítaly s tou naší POVEDENOU PARTIČKOU.

 

12:54 odjezd vlakem do Liberce, oběd, odpolední lehárko a v 5pm sraz na náměstí s Dájou a Adinkou, kde se slavnostně rozsvěcoval vánoční stromeček.

 

** VÁNOCE JSOU TADY **

 

Hanička napsala, že s námi dobíjí baterky.

Reny večer psala, že to byl výborný víkend a od Aničky jsem měla obratem v emailu odkaz na FOTKY.

 

Ženy, děkuji, opět jsem se zasmála a prodloužila si tak život o pár let !!

 

FOTOGRAFIE 

 

HUDBA VÍKENDU (Liberecké vlakové nádraží) El masakro, pan vrchní nás chtěl asi strhnout k tanci :), tak příště ……………..

 

 

 This is alternative content.

Webdesign by Ondřej Havle | Datum spuštění: 11. 7. 2007 | Poslední aktualizace: 20.03.2018 09:29