Listopad 2009, Krčkovice

Výlet do Polepšovny

 

Krčkovice

21. – 22.11.2009

 

 

Ve čtvrtek jsem dostala od Lubika do práce email, že je čas opět někam vyrazit a co já na to ………….

Co já na to? Tomu já říkám plán!

Cíl cesty byl v počátku tajný. Vlakem do Turnova a pak pěšky směr

Hrubá skála – Krčkovice.

Počasí bylo přímo luxusní, jako stvořené pro výlet. Jen ty přetopené vlaky, to je děs. V pátek jsem byla na pivku s přáteli od záchranářů a tak topení na maximum mi neudělalo úplně nejlépe. Co začít na dráze šetřit třeba tam? Ubrat „volume doprava“?

V Turnově na nádraží jsme obložili kiosek a vymysleli, že se ještě necháme vlakem posunout do zastávky Turnov-město. Tak trochu jsme jeli na černo, což já nesnáším, srdce mi vždy tepe vysokou rychlostí ……… a pan průvodčí? Tomu to bylo očividně jedno neb se spíš pozastavoval nad povelem VPŘED, který Máří dostala při nástupu do vlaku, říkal:“ to je nějaký cvičený Haryk, nějaký pes z armády?“ ……….. byl vtipnej.

První naše zastávka byla na Hlavatici v restauraci, kde jsem ochutnali Svatomartinskou husu. Krásně mastné, kalorické, ale neskutečně dobré. Jídlo je požitek.

 

Cesta pokračovala přes hrad Vladštejn, kde na nás čekala posádka Burizónů: Dagmar, Marek, Adinka a Maránek. Prošli jsme hrad, chvíli poseděli a poklábosili a pak se naše cesty opět rozešli. Buráci do Újezda a my pokračovali směr cíl.

 

Šli jsme lesem a Máří byla jak cacná, pořád chtěla něco házet, někam skákat, pro něco běhat, prohánět veverky, štěkat na Lubu, aby si s ní hrál ………..

 

Najednou (jako při vyprávění v pohádce), v dálce vidíme muže a psa, pes způsobně sedí u nohy majitele a čekají co se bude dít neb tak jako my viděli je, oni viděli nás. Načež koukáme a ona to GÓLIE – zlaťáček. Velmi sympatická dvojka se vynořila z lesa (Jirka Hrabáček a Baky/Benjamino z Roztockého zámku). Baky byl nadšenej, že vidí Máří, Máří už tolik ne neb na její vkus byl trochu mladý a drzý :)

Jirka s Bakym nás šli kousek vyprovodit a i zlato-trikolorní dvojka dostala prostor se společně vyběhat na louce. Bylo to moc milé setkání !

 

Došli jsme do Polepšovny.

Přesně místo, kde se natáčel film JAK DOSTAT TATÍNKA DO POLEPŠOVNY. Krásná malebná chalupa s výborným servisem a útulným prostředím. Zůstali jsme přes noc a brzo ráno vyrazili směr Hrubá skála, kde už na nás čekala Dája a Adinka. Adinka se zapojila do naší výletní skupiny a společně s námi odjela, jako správný výletník, vlakem do Liberec. Naše Adi je u nás ráda neb jak vždycky s gustem říká:“ mám ráda vaši vanu, jídlo a studené peřiny“!. Je to prostě naše štěstí.

 

Výlet to byl parádní a to počasí! Ani to nevypadá, že za měsíc jsou tady VÁNOCE.

 

Hudba víkendu

 

 

FOTOGALERIE

 

 

 

 

 


ADINKA A MÁŘÍ NA TURNOVSKÉM NÁDRAŽÍ

This is alternative content.

Webdesign by Ondřej Havle | Datum spuštění: 11. 7. 2007 | Poslední aktualizace: 20.03.2018 09:29