8.8. - 16.8.2009, LVT Svojanov u Moravské Třebové

 

Po roční absenci jsme s holkama domluvily, že pojedeme opět do Svojanova.

Mančíny s Terrou nás zase pro změnu vystřídali v Adršpachu a na náš společný tábor se krásně napojili, byť Terušák po týdnu vyměnila psovoda nebo spíš psovodkyni? :)

 

 

Program byl doslova „narvaný“ akcemi např.: obrany, poslušnost, stopy, střelba, coursing, noční přepadení, záchranařina, agility, společenské večery …………..

 

OBRANY

Kluci (Václav, Libor a Jarda) se nám věnovali maximálně. Ochotně vymýšleli nové a nové „vychytávky“, což každého bavilo. Výborným příkladem bylo dopolední přepadení v lese, kdy jeden lupič, Libor, po nás chtěl peníze, který si sebou na obrany fakt neberu a druhý lupič, Václav, ten se hnal na psa. Máří si akci očividně užívala neb jsem ji nemohla odtáhnout z lesa :)

 

 

POSLUŠNOST

Pavlem Hrobařem a Haničkou/Dupi jsme si jedno odpoledne dali „dostaveníčko“ a společně jsme vymýšleli a trénovali jak zlepšit chůzi u nohy a jak víc při práci využívat balónek.

Poslušnost jsme trénovaly i mezi sebou s holkama, kdy nám Anička dávala rady od zkušených, které sama převzala a praktikuje.

Haninka pak přišla i s tím, jak zlepšit plazení, takhle dlouho jsem se od srdce nenasmála.

Video: plazení Dupinky

 

 

CIZÍ STOPY

Tak tady byl náš kladeč Libor. Ochotně se nám schovával na konec stopy zabalen do plachty a vyčkával až ho Máří s Dupinkou najdou a vyštěkají, ochotně nám dával svá použitá trika do igelitových tašek, aby mohly holky nasumovat pach, po kterým půjdou, a ochotně po cestě ztrácel použité ponožky, aby holky vždy zalehly nález. Krásnou stopu vyšvihla i Terrka s Reny.

 

 

STŘELBA

Bohužel střelba se díky špatným shodám okolností stala pro nás kámen úrazu. Věřím, že pouze dočasně. V nedávné minulosti se stala totiž nepříjemná věc, kdy v rámci tréninku záchranářů jeden z lidí vystřelil několik ran velmi blízko boudy, kde ležela Máří. Ve Svojanově jsme tudíž zkoušeli na place několikrát vystřelit a já měla pouze jediný cíl a úkol, zabavit Má tak, aby střelbu neřešila.

 

 

COURSING

Podruhé v životě se Má postavila na coursingovou trať. Poprvé to bylo před 2lety, taktéž ve Svojanově, kdy jsme vypustily s Reny obě naše neonky na start a výsledek byl takový, že to holky bavilo tak maximálně do ½ tratě a pak se vrátily zpět k paničkám. Letos nás Máří ale neskutečně překvapila. Mizející střapec, povel drž a pak už jen raketová střela …………. V závěrečných závodech si Má doběhla pro 3.místo. 

ukázka coursingu - VIDEO 

 

 

NOČNÍ PŘEPADENÍ

Tentokrát jsme byly s Máří přepadeni na cestě v tmavo-tmavém lese, kdy jsme si to procházkou štrádovaly k chatce a z lesa se za námi vynořili tři obejdové a měli nutkání nás potichu dojít a skočit mi na záda. Máří poměrně rychle vycítila „divnou“ situaci a bránila velmi věrohodně. I Václav nás po akci přišel pochválit a to je co říci! :)

 

 

ZÁCHRANAŘINA

Volala jsem Evče Vošmikový, co máme za domácí úkol. Úkol zněl jasně. Osa postupu les, trénovat odbíhání do levého a pravého směru, cca 50 kroků, na každé straně jeden figurant, který se po vyštěkání přemístí kupředu na jiné stanoviště. Po vyštěkání figuranta se opět psovod se psem vrátí na osu a pes se vysílá do opačného směru s povelem HLEDEJ. První odbíhající figurant na psa zavolá a pak už vše probíhá bez pomoci figuranta. Holky zvládly úkol na jedničku a figuranti Hanička a Martin taky.

 

 

AGILITY

Trénovalo se pod vedením Bejzové. Zprvu 2x denně a pak už podle možností a celkové zátěže a unavenosti psa. Na konečné závody byla přihlášena Marjána a Lubik. Velkolepě veselá podívaná. Luba se snažil a Máří taky. Neb jak komentovala závod Bejzi, Máří vykryla pár Lubikových NEdovedností a pak to vzdala a skákala skočky co měla ve směru a nadávala štěkotem páníčkovi, proč jí to kazí. Druhý běh už byl ale o poznání lepší, jak hodnotila Káťa.

V závěrečných závodech si Má/Lubik doběhli pro 5.místo (z 6ti) v silné kategorii „závodníků“ neb jak rozhodla Bejzi, do pokročilých nepůjdou, půjdou rovnou mezi Závodníky a tak šli!

 

 

SPOLEČENSKÉ VEČERY

Často jsme hráli Activity, často jsme popíjeli a často posedávali do ranních hodin u ohně nebo u stánku. Hlavně jsme se nebavili „jenom o psech“.

Volný čas jsme dělili mezi výlety po okolí (Moravská Třebová), četbu a nebo zevlování.

 

 

Parta, která se ve Svojanově sešla, byla velká:

 

Reny + Terra

Hanička + Martin + Dupinka

Anička + Domíno + Chakie

Dája + Elfík + Lenny

Káťa a škubánek Folly

Bejzi + Václav + Fajný + Brixa

Evička + Zaira + Arwen

Mančíny

Lubik

 

Na pivko jeden večer přijeli i Lenka s Honzou + Fástík a Aki

A na rychlou otočku i Klára a Mareček

 

 

Postřehy:

 

 • Do cukrárny může prý každá žena, která MÁ doma chlapa, říká Anička
 • Koupit rolničky je snad nemožné
 • Rybník plný řas není zdraví škodlivý, říká Bejzi
 • Když se Vás někdo ptá JAK VÁM JDE VÝCVIK, ještě neznamená, že se skutečně ptá na to JAK VÁM JDE VÝCVIK
 • Dája zhubla 3 kila
 • Všichni jsme se rozhodli navštívit Libušku
 • Reny má krásný dřevený korále
 • Večer na dřevo do lesa radši nechodit
 • Lidi jsou prasata, když neuklízí po svých psech
 • Tentokrát jsem se dobře na tábor sbalila
 • Dupinka hárala jak Vo život :)
 • Když se figurant oblíkne „do civilu“ je to zcela jiný chlap
 • Luba miluje surfování a vlastně všechny plachtičky
 • Šettnerovci (J.R a Sue Lin) mají nádherný dům (Southfork Ranch Dallas) a zahradu …………. a vynikající koláč
 • Letos jsme měli na táboře i paparazziho z žamberského bulvárního plátku + emailovýho reportéra, nosila vždycky propínací svetr z hroší kůže
 • Jeden večer padaly hvězdy, každý z nás měl svá přání !!
 • Léto budiž pochváleno !
 • Holky o sebe pečují :)

 

 

Chtěla bych poděkovat organizátorce Stáně. Musí to být fakt náročný, snažit se vyhovět všem.

A na ostatní přátelé se těším brzo A H O J !!!

 

 

HUDBA VÍKENDU

 

FOTOGALERIE

 

 

nová videa ve VIDEOGALERII

 

 


S V O J A N O V

This is alternative content.

Webdesign by Ondřej Havle | Datum spuštění: 11. 7. 2007 | Poslední aktualizace: 20.03.2018 09:29