12. - 14.6.2009, Záchranářský výcvik, Hejnice

Víkend v Hejnicích  

 

 

Původně jsme měli být v tomto termínu na výcviku v Blovicích, ale nakonec jsme zůstali na našich domovských parketách v Hejnicích.

Ubytování zajistil Milan ve Ferdinandově a cvičení začínalo v sobotu v 9,00 hod.

S Milanem jsme vyrazili již s pátečním podvečerem, abychom stihli ještě jedno pivko U Tetřeva a ráno nemuseli tak brzo vstávat.

Sobotní výcvik začal stopami, pak byla na řadě poslušnost, cvičení překážek a nakonec jsme se odebrali směr Lázně Libverda na trénink ploch.

Rozdělili jsme se do dvou skupin, kdy naší skupince šéfovala Evča.

Evča dokáže výborně odhadnou schopnosti naší Máří a tak porcuje dávky vyhledávání s citem a hezky systematicky.

 

 

Náš trénink/sobota:

  • Určila se osa postupu, kdy dva figuranti odběhli cca 50 metrů od osy a vždy na povel Evči zakřičeli Máří jméno, Má se vždy vydala do směru odkud přicházel zvuk a následně byla nucena si figuranta dohledat a svým štěkáním označit, poté co jsem se vrátila s Má zpět na osu se cvik opakoval, ale v opačném směru. S pozdním odpolednem jsme pak zkoušeli, že se ozval vždy již pouze jeden, byl Má nalezen, označen a do druhého směru už jsem vypouštěla Máří pouze s povelem „Hledej“.

 

 

Naše skupina: Eva (Ajra, Enucha), Milan (Gerynka), Helenka (Benny), Pavel (Ar, Atty)

 

 

Sobotní hodně pozdní odpoledne jsme strávili U Tetřeva a okolo 22:00 hod., kdy mezitím psi odpočívali, jsme vyrazili na noční „bojovku“, kterou si původně objednal Jakub, ale bohužel nedorazil, až v neděli, a tak jsme již naplánovanou akci stejně využili.

 

 

Náš trénink/sobota večer:

  • Víceméně se opakovalo jedno kolo vyhledávání z odpoledne. Sama jsem byla překvapená jak Máří nedělalo problém se relativně daleko vzdálit a pracovat samostatně, já už měla větší problém, když jsem měla v totálně černým lesem dojít za štěkotem, skoro bez baterky (Iveta mi nakonec půjčila svojí speciálně malou funkční baterčičku, děkuji!, moje totiž ležela na dně tašky, kde mi byla velice platná), abych mohla Má odvést z místa nálezu a hlavně hodně pochválit. Celkovou ztíženou podmínkou pro psy ve hledání byl místní půlnoční ohňostroj.

 

 

Odjeli jsme zpět na naší luxusní ubykaci s teplou vodou (noc/120,-Kč) a padli do postele totálně vyčerpaní.

 

V neděli ráno byl sraz na cvičáku opět na 9:00 hod., kdy jsme potrénovali překážky, některý byly vskutku zajímavý (celkově pohyblivá lávka-"tropický houpací most" zavěšený na řetězech ve výšce, srolovaný „dřevěný šnek“, který se napínal do houpačky atd. ….).

 

Odpoledne lehký trénink ploch a oběd U Kozy.

 

Děkuji všem za výborný víkend!

 

Těším se na příště !!

 

 V Žatci?

 

 

 

 

HUDBA VÍKENDU

 

 

 

fotogalerie MILAN TŘÍSKA

 

 

fotogalerie JANA MARTÍNKOVÁ

 

 This is alternative content.

Webdesign by Ondřej Havle | Datum spuštění: 11. 7. 2007 | Poslední aktualizace: 20.03.2018 09:29