30.4 - 3.5.2009 Výcvikový víkend, Svojanov

 

 

 

Madlen+Luba+MÁŘÍ

Hanička+Martin+DUPINKA

Petr+TERRA

Vomajda+NO DOG :)

Bejzi+Václav+FAJNOUŠ,RED,BRIXA,BEJZI

Libor+HUPI

Anička+DOMÍNO,ČAKY 

Zuzka+Jirka+Barborka+BEEBA,KASÍNO,FATÝ

Ilča+TESA

Míša+Vítek+Filip+WANDA

Dája+ELFÍK,LENNY

Evička+ZAIRA

Lenka+Honza+AKI,BASCO,FÁSTÍK

Klára+ERA

Káťa+FOLLY

Míša+AMON

Renča+GOODY 

Jarda+BRIT

Radka+BLACK JACK,BÍP 

 

 Figuranti: Václav a Libor

Nejmenší účastník: Vítek Zapletal

 

 

 

Poměrně dlouho jsme se všichni těšili na prodloužený víkend, který organizovala Bejzi a Václav.

S blížícím se termínem jsme mezi sebou laškovali kdo co přiveze, co kdo určitě zapomene, kdo jistojistě dorazí pozdě a u koho budeme rádi, že dorazí vůbec, že se na cestě neztratí a vybere ten správný Svojanov (v okolí jsou Svojanovy tři).

Nakonec jsme se pozvolna sjížděli již od čtvrtečního večera a druhá část „partičky“ dorazila v pátek dopoledne.

To se ví, že shledání to bylo velké, podle toho odpovídali i vypité lahve vína, piva a budík, který ukazoval čas 4:30am, kdy se poslední trousili do postele.

ALE buď jak buď, všichni jsme ráno vstávali na stopy, které byly předem řádně naplánované a pečlivě límcovaly s akčním programem celého prodlouženého víkendu.

Když řeknu, že jsme dobrovolně nařizovali budíky na 5:45, abychom strmým krpálem funěli do kopce, kde na nás čekali široké a prostorné louky na stopičky, leckdo mávne rukou a řekne nevěřím, ALE bylo to tak.

Prostě nadšenci. Vomajda se se mnou dokonce i v neděli ráno přela, že jsem na stopě určitě nebyla neb neslyšela, že bych odcházela z pokoje :). Prohrála.

 

A jaký že byl náš program?

 

 

Obecně jsme byli rozděleni do dvou skupin:

A: kynologové

B: NEkynologové

I když tak přemýšlím tak to ale moc nesedí, jelikož i kynolog, jako je Mančíny, byl třeba na výletě a Barborka by se už taky mohla urazit, že ji nepovažuji za kynologa.

 

 

Takže jinak, tři skupiny:

A: kynologové

B: výletníci

C: kynologové+výletníci=sportovci

To už je lepší :)

 

V programu kynologů se co chvíli střídala činnost AGILITY, STOPY, OBRANA, POSLUŠNOST (já s Haničkou, Zuzkou a Filipem jsme přidali i prvky ZÁCHRANAŘINY, kdy nejlepší figurantky byly vyhlášené ženy, a to Dagmarka s Evičkou!)

V programu výletníků se střídala CYKLISTIKA a TURISTIKA.

 

A co spojovalo skupinu C?

Všechno! Volejbal, který se hromadně hrál v sobotu navečer přes 2 hodiny, obecný zájem o psy a vlastně touha a zájem strávit skoro letní prodloužený víkend pohromadě.

 

 

Velkým adrenalinem byla akce NOČNÍ PŘEPADENÍ, kdy se partička kluků (Václav, Libor, Lubik a Jarda) schovali do černočerného lesa a každý z nás, šel s upoutaným psem na vodítku (pes měl náhubek), vstříc nočnímu překvapení nebo přepadení?!

Moje srdce tlouklo tak rychle, že když jsem vcházela do lesa a „tušila“ někde tu bandičku, skoro mi bylo strachy na omdlení. Zpívala jsem si, abych zahnala strach.

NAJEDNOU ………. mě skupina 4 vobejdů, kteří se stahovali každý z jiného směru, začala svírat a tlačit do středu a já už jen povzbuzovala Máří, aby mi pomohla a nenechala mě ve štychu. Je to kámoš! Reagovala na kluky s očekávající reakcí a pouštěla hrůzu.

Velký rozdíl byl v chování mezi fenami a psy. Psí kluci byli daleko drsnější a hrůza, ta z nich rozhodně šla.

Každopádně bych si ráda do budoucna podobnou situaci ve skutečném životě odpustila a pevně věřím, že nic obdobného nebudu muset nikdy řešit.

 

 

Myslím, že si Máří patřičně užila AGILITY s Bejzi, kdy po krásném, rychlém a bezchybném běhu Jirka prohlásil: „Aha, tak už víme KDO je tem slabý element v páru!“ :) Já už to vím dávno a proto agility přešlo u nás pouze do sekce Doplňkových sportů.

 

 

MOC jsem si užila OBRANY. Jak Máří tak já jsme se snažily do „toho“ vkládat maximum a tak věčné halekání od Václava: „psovod zrychlí!“ mělo ten správný účinek na nás všechny.

 

 

Adrenalin, jako vždy, byl trénink ZÁCHRANAŘINY. Jak Dagmarka tak Evička se schovávaly v nejrůznějších a nepříjemných úkrytech a naše holky (Máří, Dupinka, Beeba a Le-Wandule) měly plné nosy práce.

Dokonce s námi byla trénovat i naše MOTHER – Beeba. Ukázala nám, že i v jejím pokročilém věku, nemá problém nás přivézt do údivu. Krásně našla Filipa na stromě, který tam seděl schovaný pod plachtou, jako na rozhledně. Opravdu Bořek Šikula!

Krásný (šílený) úkryt vymyslela Zuzka, která nás postupně poslala do brutálního kopce, abychom se postupně schovávali do ještě brutálnějšího hustého křoví. Jak Máří tak Dupinka a Beeba měly označit a najít figuranta, který v tom křoví poškrábaně trůnil na bobku. Bylo skvělý sledovat jak každá ze tří fen si našla jinou cestu a paradoxně každá ta obtížnost cesty odpovídala „rozumu“ a věku holek.

Nejmladší-Dupčato napálila“ napřímo a neskutečně nebezpečně přes křoví se dostávala k figurantovi.

Prostřední-Máří hodila lehce „myšku“ a spíš křoví podlezla, aby se dostala k obličeji figuranta.

Nejstarší-Beeba ta zvolila cestu tzv. okolo a tím pádem ukázala svým dcerám, že i relativně snadně se dá dostat tam, kam potřebovala, aby figuranta taky našla :).

Wanda ta se do kopce drápat nemusela neb ta nám den předem ukázala jak už umí hezky pracovat a jak s Filipem zdárně pozvolna postupují vpřed.

 

 

O největší roztomilost se postarala drzá a nezbedná partička juniorů: FÁSTY, FOLLY, FATÝ (sourozenci vrhu F Nirreterrit, kteří zůstali v Čechách) + ČAKY (Aničky nový miminko. Ano, Reny, další přírůstek do skupiny :))

 

 

Snad si ještě neodpustím pochválit obsluhu v místní restauraci, která si co chvíli, při každé objednávce nad 2 osoby, chodila „vše rovnat“ do kuchyně a trénovali naši hladovou psychiku v tom, že i hodinové čekání na oběd je pořád OK. Ještě, že jsme měli prázdniny a skoro VO nic nešlo. Je třeba se umět zasmát.

 

  

VZKAZY:

 

Vomajdo, jsi skvělá, že jsi jela! To by bylo, aby sis toho psa jednou nepořídila:)

 

Václave, až Tě zase Luba bude žádat o to, abys mu půjčil rukáv, radši dělej, že „to“ neslyšíš. Luba by totiž pořád něco nebezpečného zkoušel! :)

 

Petře, ty zas příště zapomeň, že vyzkoušet si prásknou bičem „jentak“ je dobrý nápad :).

 

A ještě info pro Vomajdu a Martina: kešku si naplníme kdykoliv a kdekoliv jen se toho prostě nebát.

 

 

FOTOGALERIE

Říkala jsem si, že podkreslit fotky nějakou hudbou by nebylo špatný, tak to zkusím ZDE

(návod: pusť si hudbu a prohlížej fotky, easy, kdo nemá repráky tomu se předem omlouvám za svůj nápad)

 

 

 

MOJE_FOTOGALERIE

 EVA_FOTOGALERIE

ANIČKA_FOTOGALERIE

 KLÁRA_FOTOGALERIE 

 ILČA_FOTOGALERIE 

 ZU_FOTOGALERIE

 RENCA_FOTOGALERIE

 

 V I D E O z víkendu

Velké poděkování patří Evičce !!

 

 

Chtěla bych vzkázat všem, že DĚKUJI!, že jsem se výborně bavila, lehce od slunce spálila, kynologicky a alkoholicky vyžila, hodně s Marjánkou naučila, neskutečně fyzicky unavila, a HLAVNĚ jsem Vás všechny ráda viděla.

 

 

 

 
This is alternative content.

Webdesign by Ondřej Havle | Datum spuštění: 11. 7. 2007 | Poslední aktualizace: 20.03.2018 09:29