3. - 5.4.2009, Psí víkend, Liberec - Hejnice

 

3.4.2009 pátek/odpoledne

Víkend jsme zahájili jarně, pivkem „Na Bříze“, procházkou v Lidových sadech a jarním úklidem na pozemku.

 

FOTOGALERIE

 

4.5.2009 sobota

Po dlouhé době jsme zavítali na cvičák v sobotu dopoledne. Často chodíme během týdne odpoledne či navečer neb víkendy již máme plně dlouhodobě rozplánované.

V sobotu bylo počasí skoro letní a tak si Máří s chutí zakousala a na lidech bylo vidět jak moc se po zimě zase těšili na pravidelné kynologické sešlosti.

 

 

FOTOGALERIE

(ne, to se Vám nezdá, že Máří je jediné jiné plemeno mezi NO)

 

5.5.2009 neděle

V neděli ráno jsem dorazila s Máří do Hejnic, kde jsme měli všichni smluvený sraz na cvičáku. Odtud jsme hromadně pokračovali do Libverdy nad místní hřbitov, kde jsme trénovali plochy. Byli jsme rozděleni do dvou skupin. Já jsem byla pod vedením Ivety Soukupové společně s „holkama z Teplic“ a ostatníma začátečníkama.

Na začátku jsme zkusili cizí stopy, což pro Máří je relativně novinka. Myslím, že se s úkolem poprala statečně byť nebyla ve výkonu úplně přesvědčivá neb vzruchy kolem, stopa byla našlápnutá kousek od lesa kde se již cvičilo, ji nutily se věnovat tzv. všemu. Zajímala ji jak stopa tak již probíhající trénink.

 

Celkově musím konstatovat, že není úplně běžné, aby Vás, jakožto nováčka, již zaběhlá skupina profíků a kamarádů k sobě vzala tak přátelsky jak tomu bylo právě u Libereckých záchranářů. Jsem za to moc ráda, kor když vím, že „záchranařina“ baví nejen mě, ale i Marjánku.

 

Opakovali jsme věc z minula (přímé vyštěkání figuranta), přišla na řadu novinka- schovka, kdy Máří ani já jsme nevěděly kde figurant leží (pouze na krátký úsek) a pak také rychlé přemisťování figuranta, kdy Lenka/figurant kličkovala vždy před Máří v hustém a nepříjemném lese a já, v relativně rychlých intervalech, vždy Máří vypustila, ta našla a označila štěkáním figuranta, od něho dostala svoji porci dobrot (u nás nejvíc funguje syrové maso), já Máří dohnala a byla mnou neskonale pochválena a Lenka už zase odbíhala ………… celá akce se opakovala cca 5x. Bylo to rychlé, rytmické a Má se vrhala vždy směrem kudy figurant odběhl s velkou vervou a nadšením.

 

Mám pár škrábanců od větví na obličeji, ale co, důležité bylo, že se dařilo. Jinak ještě jednu věc si musím přiznat.Vždy, když se Máří daří, tak mi je do pláče, mám z ní takovou radost! A Ona to ví! Vždyť co je víc, když pes i panička jsou spokojeni?! Taková moje malá úchylka :)

 FOTOGALERIE (Iveta)

 foto Iveta Soukupová

 

 

 

 

 


Máří a Lubik

This is alternative content.

Webdesign by Ondřej Havle | Datum spuštění: 11. 7. 2007 | Poslední aktualizace: 20.03.2018 09:29