Březen 2009, Londýn

PRAHA – LONDÝN - PRAHA

od 12. do 16.3.2009 na

 cestě

 

Po 16-ti letech „uzrál“ ten správný čas, podívat se zpátky tam, kde jsem „zvlčila“ a z poklidné a hodné studenty SPgŠ se stala zcela samostatná, v té době i trochu „nezávislá“, žena :)

 

Když jsem tenkrát po 2 letech odjížděla z Londýna zpět domů, říkala jsem si, že se dlouho zpátky nevrátím neb jsem měla všeho anglického už trochu nad-nad-nad nad hlavu.

 

 

13.3.2009 v pátek v dopoledních hodinách jsme přistály na letišti Luton. Ještě že nejsem pověrčivá. Mojí spolucestující se stala Jíťa (Vomajda, ta jejíž babička nám říká, hlavně to zdravíčko, holky). Vomajda byla ostatně i kapitán a vedoucí zájezdu co převážně věcí zařídil a já ta, co převážně do nočních hodin v době organizace akce LONDON 2009 pracovala.

 

 

Přemístění busem do Londýna, nákup všech potřebných travel cards jsme zvládly s lehkostí i se smíchem …………. Nedokážu si totiž představit, že by mi tady v ČR pán za přepážkou na MHD při nákupu jízdenek po 5ti minutové konverzaci nabízel sňatek ………… v Londýně je možné vše:) Takže, sňatek jsem odmítla, vlastně jsem odpověděla, že si to musím rozmyslet, a vyjely jsme směr King´s Cross, kde jsme měly sehnané ubytování v hotelu LISA COURT HOTEL.

 Naprosto dostačují, čistá a útulná hotelová komůrka s vynikající anglickou snídaní (když se obsluha v sobotu ráno ptala cože si dají dámy k snídani a začala vyjmenovávat možnou nabídku k servírování, objednaly jsme si všechno, prostě hned na začátku tzv. VE VELKÉM)

 

 

Po celou dobu našeho pobytu se k nám Londýn choval naprosto výjimečně. Krásné počasí, hodní a vstřícní lidé, žádné úrazy či ztráty, vše naplánované se plnilo ………… vlastně i předčilo naše očekávání.

 

 

„SHOOPing, PUBing, CLUBing, WALKing, PARKing (odvozuj od slova park J),

 

CONCERTing“

 

SHOOPing – Z plánů si koupit pár hezkých londýnských kousků nakonec sešlo neb lidí bylo všude nekonečno, v obchodech jsme se co chvíli přehřívaly a tak výsledkem je Vomajdy nová cool čepice, Lubikova nová golfová čepice (taková já jsem, že myslím spíše na ostatní :) a lízátko pro Adinku, která si ho strašně přála). Ani dárek Dagmarce k narozeninám jsem nekoupila neb oči přecházely a byla jsem více než nerozhodná co nejlepšího pořídit. Velký zážitek byl z Camdenu, kde snad ty plynoucí roky nejsou vůbec znát. Pořád cetky, crazy fashion, pořád bambilión lidí a voňavé fast food-y.

 

 

PUBing – Výborná věc, v žádné restauraci se nesmí kouřit, proto pobyt kdekoliv v hospůdce byl naprosto bez červených pálivých očí a zakouřeného oblečení. Každý kdo má chuť na „fumáro“ se přátelí venku. Hospod jsme navštívily nespočet, všude ochutnali CIDER (pamatuji, že moje první objednávka v roce 1993, kdy jsem přijela za Dájou do Anglie a byla jsem vyslána pro pití na bar byla: Can I have a SPIDER?........... ne Madlo nemohla neb Spider je pavouk a Cider je vynikající jablečno-pivní moštový alkoholický uzemňovač). Ve všech hospodách to žije, ostatně jako v celém Londýně, ještě ve 4am je na ulicích plno lidí a každý někam pospíchá. Vlastně po půlnoci už nikdo nikam nepospíchá.

 

 

CLUBing – Vomajdy spolužák z Austrálie (Chris) nás pozval do místního klubu v centru Londýna, kde sám pracoval jako barman. Samotný klub jsme hledaly poměrně dlouho neb nikde jsme nemohly najít nápis „Bungalov 8“.Až? Až se nám to nakonec povedlo. Je důležité se nevzdávat. V klubu jsme ochutnaly výborné koktejly (bylo jich teda dosti), poznaly pár zajímavých lidí a protančily se večerem až do rána. Při naší snaze chytit noční bus na King´s Cross jsme poznaly Deana, který nás doprovodil jako pravý anglický gentleman až skoro před hotel. Pěšky, takže jsme vlastně nezjistily odkud ten autobus odjížděl.Vážně výborný !

 

 

WALKing – Měla jsem velké přání, obejít místa kdysi tak důvěrně známá. A tak jsme cestovaly underground-em ze stanice do stanice, přestupovaly, nastupovaly, vystupovaly, a já vyprávěla Vomajdě jak to tady tenkrát všechno bylo, o mých přátelích, o škole a o tom jak jsem prostě jednoho řekla, že končím a chce se mi domů, jako Forrest :)

 

 

PARKing – Tak to byla Velká Paráda! Posedávání na lavičkách, polehávání v parku, kdy sluníčko hřeje a ptáci doslova řvou ostošest. A taky? Co kdybychom třeba potkaly nějakou kraťandu. Vomajda už si klepala na hlavu, že nejsem rozhodně normální. Žádnou kraťandu jsme nepotkaly, jak tomu bylo tenkrát v Berlíně, kde jsme byli s Lubikem. Zato borderek a labradorů běhá v parcích nespočet.

 

 

CONCERTing – náš plánovaný koncert

Snow patrol

se nakonec nekonal neb nebyl prostor zvládnou vše ve 3 dnech, to by bylo už přes závit a naše schopnosti. I když ………

 

 

 

Celý náš prodloužený víkend byl VYNIKAJÍCÍ.

 

Prostě se nám povedlo to, co jsme chtěly - GET A LONDON LOOK.

 

 

Když jsme se vracely domů a seděly v metru směr Anděl tak jsem měla pocit, že spousta lidí by mělo navštívit Camden a vyměnit ty šedé nehezké kabáty za něco veselejšího a barevnějšího:)

 

 

 

Reny, ty jsi se ptala v neděli do telefonu co v Londýně frčí. Nestihla jsem ti říci, že ty by jsi do Londýna zapadla už teď ! Prostě se „toho“ nebát a to ty umíš.

 

 F O T O G A L E R I E

 This is alternative content.

Webdesign by Ondřej Havle | Datum spuštění: 11. 7. 2007 | Poslední aktualizace: 20.03.2018 09:29