Letní výcvikový tábor ve Svojanově 11.8. – 18.8.2007

Svojanov u Moravské Třebové, ne ten druhý u Svitav.

 

Pokud jel někdo v páteční podvečer z Turnova do Moravské Třebové, nemohl si nevšimnout Škody 120, usměvavé posádky a čtyř psích hlav mačkajících se na zadní sedačce v onom bouráku. Výbornou šoférkou byla Anička a ostatní seskupení bylo následující : já s Máří, Akra, Maxíček a junior Domíno. Cesta byla dlouhá, ale jasný cíl nás nutil neklesat na mysli a postupovat vpřed. V dojezdu jsme s Any měly pocit, že údolí, které trefně označila za Údolí u 7 lišek a 3 žab, už muselo být to poslední a pak už jen náš vysněný tábor Svojanov.
 

Jsme na místě !
 

Přivítali nás Bejzi ( Janina ) s Fajnoušem, Verča s Aki a Hanicou a Petr s Terrou, kteří byli již na místě. Fórky, kterými nás telefonicky zásoboval Petr po cestě : počkejte až uvidíte ty chatky, neteče teplá voda, prší…………….. jsme braly s Any na lehkou váhu a patřičně jsme každý fór okomentovaly s hurónským smíchem…… netušící, že Petr si výjimečně nevymýšlí.
 

Jelikož další osazenstvo chatky ( Reny – Terra, Hany – Dupinka ) mělo v plánu přijet až následující den, dostaly patřičné instrukce co vše přivézt, abychom chatku a spaní vylepšily. Posuďte z fotek sami jak hezkou chatku ( jeskyni ) jsme nakonec měly !
  

Náplň tábora byla více než zajímavá. Stáňa, organizátorka, si zaslouží opravdu Velkou Pochvalu ! Nebylo ani možné vše stíhat a zvládat: agility ( pod vedením Bejzi ), poslušnost ( vedení Pavel Hrobař ), obrana ( pod vedením Václava ), flyball, coursing, vystavování ( Libuška Brychtová )………………. prostě neskutečný výběr věcí a akcí.
 

Stáně patří velké poděkování.
  

My s Máří jsme si hlavně oblíbily agility pod vedením Bejzi, která nás na parkúru nešetřila. Terminologie, jako je běhavá inteligence mi byla doposud neznámá, avšak pouze do minulého týdne než jsme začaly bilancovat každý běh. Bejzová velice ochotně vše vysvětlovala a znova a znova nás stavěla na start. Komentovala naše chyby ……….. a tleskala při našich úspěších …………….
  

Další naší oblíbenou činností byla obrana. Váša, figurant, nám věnoval spoustu času a byť se vždy při každém nástupu na plac ptal na to samé ( to je štěně? ) byl výborný a Máří si patřičně užívala každý zákus.
  

Věc, kterou jsem s  Má zkusily naprosto poprvé byl coursing a byť jsem tušila, že to Marjánku bude bavit, předčila mé očekávání. Jako střela letěla za střapcem s cílem zlikvidovat drzouna, který se nenechal chytit …………. určitě to ještě v budoucnu zkusíme při nejbližší příležitosti.
  

Pěkné léto jsme si denně přály s holkama, které byly výborně naladěné celý týden a každá byla nadšená úspěchem svým i úspěchem druhého.
  

Je třeba zmínit kraťandí osazenstvo :
  

Reny – Terra
 

Hanička – Dupi
 

Anička – Domíno, Akra, Max
 

Ilča, Moni – Tesinka
 

Janina ( Bejzi ) – Fajný, Beji
 

Zuzka, Barunka, Tom – Kasíno, Beeba
 

Petra, Petruška, Honza, Robert – Tepa
 

Erika, Libor – Čerys
 

………………………………………………………
 

nekraťandy :
 

Verča – Aki, Hanica
 

Martin – Brenda, Číra

   

Holky byly výborný !!!
 S Reny a Hany jsme si užily v chatce neskutečný legrace. Jeden večer k nám do chatky přiletěl nezvaný host – netopýr. Já ( Madla ) jsem musela holky utěšovat, aby se nebály a netopýra poslat dveřmi ven…………………… DELETE , bylo to přesně naopak :

zhasnuto v chatce, divný zvuky pohybující se po prostoru, jakoby velká můra ……………..
 

M: holky, slyšíte něco?
 

H: jo
 

R: jo, rozsviťte lampičku!


 To bylo to poslední, čeho jsem byla schopná - rozsvítit lampičku, následně jsem  bleskurychle zalezla pod spacák, abych náhodou nepřišla do kontaktu s nezvaným hostem …………..

Hany s Reny se nebojácně vrhaly vysvětlit „batmanovi“ cestu z chatky………..bolela mě bránice od smíchu.
  

Večery jsme trávily porůznu. S vínem v ruce i bez vína, hrou společenských her, kdy excelovala dvojice Hany s Reny. Schválně zkuste opisem, bez použití kořenu slova, v termínu velice krátkém, popsat spojení SOUBORNÉ VYDÁNÍ či pantomimou předvést slovo HRDLOŘEZ – prostě to nelze. Holky se ale nezalekly ničeho …………. klobouk dolů.
   

No mohlo nám být s Máří lépe? Nemohlo !!!!!
 

Děkuji za pěkné léto, Rybany! Hlavně to zdravíčko Vám přeji, jak říká Vomajdy babička a ta Naše natočená reportáž bude pro mě na dlouho lékem pro dobrou náladu.
  

Holky, chtěly jste ještě něco dodat, co tu nezaznělo? Mimo to, že jsou kraťandy šikovný? To ví totiž každý !!!!!!!!
  

Společných akcí, kdy každý má podobný cíl, není nikdy dost

…………………..

 


osada Havranů .....
>>

This is alternative content.

Webdesign by Ondřej Havle | Datum spuštění: 11. 7. 2007 | Poslední aktualizace: 20.03.2018 09:29